Na jakim meblu można się dobrze wyspać poza łóżkiem? Dzisiaj w sklepach meblowych czeka wiele różnych modeli, które nadają się zarówno zamiast niego, jak i w jego zastępstwie, na przykład przy przyjmowaniu gości. Zobacz, jak wybrać najlepsze meble z funkcją spania!

Meble rozkładane z funkcją spania – kiedy warto je wybrać?

Rozkładane meble, które wyposażone są w funkcję spania, mają bardzo rozległe zastosowanie i obecnie są one używane bardzo często w domach i mieszkaniach.

Najczęściej tego typu meble są używane w salonie, aby zapewnić dodatkową przestrzeń do snu dla gości. Gdy zatem przyjmuje się rodzinę lub znajomych i trzeba będzie ich przenocować, wówczas mebel wypoczynkowy w salonie, który może być szybko i łatwo rozłożony, będzie strzałem w dziesiątkę.

Warto również wskazać, że meble z funkcją spania często używane są w kawalerkach, gdzie nie ma osobnej sypialni. Wówczas służą one właśnie jako łóżko, z którego korzysta się każdego dnia.

Dodatkowo warto wskazać, że meble z funkcją spania bardzo dobrze sprawdzają się również w pokojach młodzieżowych. Wielu nastolatków nie chce już, aby w ich pokoju znajdowało się łóżko i zamiast niego wolą narożnik czy kanapę z funkcją spania. Mogą wtedy łatwiej oglądać telewizję, korzystać z komputera czy przyjąć gości w swoim pokoju.

Rodzaje mebli wypoczynkowych z funkcją spania

Do kategorii mebli wypoczynkowych z funkcją spania można zaliczyć wiele produktów, które pozwalają na wygodne wyspanie się w nocy i drzemkę w ciągu dnia. Co wybrać?

Narożnik z funkcją spania

Najczęściej kupowanymi meblami z funkcją spania są narożniki. Sklepy meblowe prezentują je w wielu wariantach, dlatego mogą być one dobrane specjalnie do konkretnego miejsca pod względem rozmiarów, stylu kolorystyki.

Wybierając odpowiedni narożnik do salonu lub innego wnętrza z opcją jego rozkładania, warto przede wszystkim dopasować go pod kątem wymiarów do konkretnego miejsca jego ustawienia. W ten sposób można uniknąć sytuacji, gdy będzie on zbyt duży albo przeciwnie – zbyt mały.

W sprzedaży dostępne są również małe narożniki z funkcją spania, które bardzo dobrze nadają się do pokojów dziecięcych czy młodzieżowych. Dzięki temu zapewniają one wygodę snu nocą, z kolei w dzień można korzystać z nich jak ze zwykłego narożnika.

Należy pamiętać też o tym, by sprawdzić, czy narożnik jest lewy czy prawy. Można też kupić narożniki z funkcją zmiany kierunku, dlatego kąt może być skierowany zarówno na lewo, jak i na prawo zależnie od montażu mebla.

Sofy z funkcją spania

Drugim meblem z funkcją spania, jaki można wybrać do salonu lub innego pomieszczenia, będzie sofa. Odpowiednio dopasowana, wygodna sofa z funkcją spania codziennego bardzo dobrze nada się zarówno do mniejszych, jak i większych wnętrz.

Dobierając taki mebel, warto też uwzględnić jego wymiary, ponieważ w sprzedaży można naleźć sofy przeznaczone dla dwóch osób, trzech osób, ale również mniejsze sofy, które nadają się do małych wnętrz.

Kanapa z funkcją spania

Analogicznie jest wtedy, gdy poszukiwana jest kanapa z funkcją spania. Tutaj również można spotkać się z wieloma modelami, które będą bardzo dobrze nadawały się do dużych i małych pomieszczeń.

Warto pamiętać o tym, by zobaczyć, jak rozkładany jest mebel, zwłaszcza wtedy, gdy zamierza się korzystać z niego każdego dnia. Dzięki temu można zadbać o swój komfort.

Fotel z funkcją spania

Do dyspozycji są również fotele z funkcją spania. Są one potocznie określane jako amerykanki.

Takie meble mają najmniejsze wymiary z zaprezentowanych powyżej, dlatego też są one najlepszym wyborem do małych pomieszczeń. Polecane są między innymi do pokojów dziecięcych, ale również do małych sypialni, w których wykonuje się kącik dla dziecka.