Meble wykonane z płyt o wysokim połysku nadal są bardzo popularne. Zobacz, do jakich wnętrz pasują one najlepiej!

Czym wyróżniają się meble na wysoki połysk?

Do produkcji mebli wykorzystuje się różne rodzaje materiałów. Dzisiaj jednym z często wybieranych są płyty na wysoki połysk.

Tego typu płyty są rodzajem materiału drewnopochodnego, który jest wykończony za pomocą laminatu oraz lakieru o wysokim połysku, kory nadaje im lustrzany wygląd. Dzięki temu płyty te są bardzo efektowne i szybko zyskały dużą popularność wśród klientów.

Na wysoki połysk wykańcza się meble w różnych wariantach, między innymi popularne są płyty o kolorystyce bieli, czerni, szarości, ale również można spotkać się z płytami drewnopodobnymi o wysokim połysku, na przykład w kolorze wenge czy w jaśniejszych wybarwieniach.

Warto też wskazać, że aktualnie możliwe jest malowanie mebli na wysoki połysk we własnym zakresie. Do tego celu konieczne jest posiadanie odpowiedniego lakieru, którym pokrywa się przygotowane wcześniej płyty meblowe. Jest to prosty i szybki sposób na odnowienie mebli w domu bez konieczności wydawania sporej sumy na nowe. Dokładne informacje o tym, jak pomalować meble na wysoki połysk, można znaleźć na opakowaniach lakierów oraz w internecie z praktycznymi poradami.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się meble na wysoki połysk?

Meble na wysoki połysk mogą sprawdzić się w wielu aranżacjach. Kiedy warto się zdecydować się właśnie na takie umeblowanie?

Meble kuchenne na wysoki połysk

Najczęściej lakierowane na wysoki połysk meble można zobaczyć w kuchniach. Świetnie nadają się one zwłaszcza do urządzenia współczesnego wnętrza, także w minimalistycznym stylu.

Kuchnia na wysoki połysk może być wykonana w różnych barwach, na przykład w skandynawskich i nowoczesnych aranżacjach może ona mieć kolorystykę białą albo jasnoszarą, natomiast wtedy, gdy celem jest uzyskanie bardziej eleganckiego wnętrza, można zdecydować się na ciemniejsze kolory, na przykład czarny, ciemnoszary czy wenge.

Warto pamiętać o tym, że w kuchni meble na wysoki połysk mogą szybko się palcować, dlatego też będą one wymagały częstszego czyszczenia, aby wyglądały estetycznie.

Lakierowane meble do sypialni – czy warto?

Drugim wnętrzem, w którym można zastosować meble na wysoki połysk, jest sypialnia. W tym przypadku również najlepiej zdecydować się na nie wtedy, gdy aranżacja ma być nowoczesna.

Na szczególną uwagę zasługują w tym przypadku szafy wykończone na wysoki połysk – te wolnostojące oraz wykonane w zabudowie, na przykład z drzwiami przesuwnymi. Zastosowanie lakierowanych płyt powoduje, że wnętrze może wyglądać na większe niż w rzeczywistości, ponieważ odbijają one światło i dzięki temu optycznie powiększają przestrzeń. To powoduje, że są bardzo dobrym wyborem do małych przestrzeni.

Meble na wysoki połysk do salonu i jadalni – co wybrać?

Również meble na wysoki połysk będą mogły sprawdzić się w salonie oraz w jadalni. W tym przypadku producenci mogą zaprezentować klientom różnorodne warianty umeblowania, na przykład jak stoliki, komody, stoły, regały, również z efektownym podświetleniem LED, które nadaje im nowoczesny wygląd.

Meble na wysoki połysk w salonie mogą nadać mu współczesny wymiar, ale warto wskazać, że obecnie można też spotkać się coraz częściej z meblami drewnianymi, eleganckimi, nawiązującymi do szykownych wnętrz, które wykończone są lakierem.

Meble lakierowane do łazienki – dlaczego warto je kupić?

Ponadto meble lakierowane mogą bardzo dobrze sprawdzić się w łazience. Lakierowane na wysoki połysk szafki, również w zabudowie wykonanej na wymiar, mogą powiększyć wnętrze optycznie oraz dodatkowo są bardzo łatwe w czyszczeniu.

Warto pamiętać o tym, że meble łazienkowe tego typu powinny być wykonane z materiałów odpornych na wilgoć, aby nie doszło do ich zniszczenia pod wpływem kontaktu z wodą.