Łazienka to miejsce gdzie czasami spędzamy naprawdę dużo czasu. Mowa nie tylko o podstawowych czynności higienicznych, ale również o relaksie w wannie czy pod prysznicem. To istotne pomieszczenie, które również powinno pięknie wyglądać. Ale wygląd to nie wszystko. Konieczne jeszcze jest, aby wybrane meble były odpowiednio trwałe i aby całość byłą funkcjonalna.

Na co więc warto zwracać uwagę podczas wyboru mebli do łazienki? Jest kilka kwestii, które powinny zwrócić nasza uwagę. Pamiętajmy, że w łazienkach panują trudne warunki – wilgoć, wysoka temperatura, woda – to wszystko sprawia, że jeśli meble będą wykonane ze złych materiałów będą się rozwarstwiać i puchnąć. Wiele zależy również od tego, jaki jest metraż naszej łazienki – jeśli jest mała sprawdzą się wiszące szafki  lustrami, jeśli większa można pozwolić sobie na ciekawe, stylizowane meble.

Meble do małej łazienki

meble do łazienkiW małych łazienkach nie powinniśmy przesadzać z ilością mebli, ponieważ będzie nam ciężko się poruszać. Doskonale sprawdzają się wtedy jasne fronty i lustra, które rozświetlą pomieszczenie i sprawią, że wyda się ono o wiele większe. Kolejny dylemat łazienkowy to pytanie, czy chcemy mieć wannę czy prysznic, czy potrzebna jest nam szafka, w której chcemy umieścić pralkę, cy mamy potrzebę dużej ilości półeczek czy może bardziej minimalistycznie podchodzimy do sprawy. Obecnie popularne są meble łazienkowe na wysoki połysk, jednak pamiętajmy o tym, że aby dawały one naprawdę spektakularny efekt, należy je na bieżąco utrzymywać w czystości.