Odpowiednio wyposażona kuchnia to marzenie każdej gospodyni. I mowa tutaj nie tylko o akcesoriach kuchennych, ale chyba nawet przede wszystkim o odpowiednich meblach. Meble kuchenne to temat rzeka – czy wybrać kuchnię gotową czy może na zamówienie, czy chcę mieć meble na wysoki połysk czy może matowe, a może podoba mi się kuchnia drewniana? Przy tym ostatnim temacie warto się trochę pochylić.

Tradycyjne kuchnie drewniane

kuchnia drewnianaOtóż drewniane kuchnie to styl tradycyjny, nadal bardo popularny. Pamiętać trzeba o odpowiedniej pielęgnacji takich mebli, jak również o tym, że drewno nie przepada za wodą. Jednak jaki rodzaj drewna będzie najlepszy do kuchni? Jest kilka rodzajów drewna, które nadają się najlepiej na meble kuchenne z racji zarówno na swój wygląd jak i na dużą wytrzymałość. Otóż prym wśród drewien do kuchni wiedzie dąb – jest on również bardzo chętnie wybierany przez klientów, ponieważ nie tylko doskonale wygląda ale również słynie ze swojej wytrzymałości.

Podobną opinię ma drzewo czereśniowe – jest ono bardo proste w obróbce, więc wykonanie mebli kuchennych właśnie z niego nie jest trudnym wyzwaniem. Jeszcze innym drewnem zasługującym na uwagę jest jesion, którego ciemna odmiana jest nawet bardziej wytrzymała niż dąb. Jeszcze inną propozycją są meble z olchy – również wytrzymałe i efektowne. Niestety, pamiętać trzeba, że za drewniane meble do kuchni trzeba będzie zapłacić nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jednak kuchnia wyposażona w meble wykonane z takich właśnie gatunków drewna posłużą przez kilkanaście jeśli nie kilkadziesiąt lat.