Zwracamy uwagę na wygląd czy na charakter?  Tak można parafrazować pytanie, czy w meblach ważniejsza jest wygoda czy wygląd. Bowiem prawda jest taka, że obie kwestie są bardzo istotne. Wiadomo, że człowiek jest wzrokowcem. I jeśli jakiś mebel przypadnie nam do gustu wizualnie, to będziemy chcieli dowiedzieć się, z czego jest wykonany, czy jest wygodny, czy jest funkcjonalny, czy też jego jedyną zaletą jest wygląd.

Jeśli natomiast dany meble nie wpadnie nam w oko, to nawet nie będziemy się tego wszystkiego próbować dowiedzieć. Aczkolwiek są sytuacje, a raczej miejsca, gdzie czasami przykłada się jednak większą wagę do wyglądu, niż do wygody. Tak czasami dzieje się w wielkich korporacjach, gdzie królują meble nowoczesne, designerskie, ale nie zawsze wygodne. Mowa oczywiście o tych pomieszczeniach, w których przyjmowani są goście, ponieważ pracownicy jednak stawiają na wygodę.

Również w niektórych nowoczesnych galeriach można podziwiać meble, które owszem, oszałamiają wizualnie, ale nie do końca człowiek zdaje sobie sprawę z tego, jak powinno się ich używać. Czasami po prostu zaciera się granica pomiędzy użytecznością a sztuką…

Złoty środek przy wyborze mebli

jak wybierać mebleJaki jest więc złoty środek? Odpowiedź jest prosta. Meble powinny nam się podobać i być wygodne. I nie ma tutaj albo albo. Cóż z tego, że nasz ukochany fotel jest tak wygodny, że nie chce się z niego wstawać, skoro innym nie chce się nawet na niego patrzeć bo jest tak stary i brzydki? I co  tego że wydaliśmy fortunę na wypoczynek znanego projektanta, jeśli jest on twardy i niewygodny?

Dlatego trzeba dokładnie wyważyć obie te kwestię i pamiętać, że wybór mebli to decyzja na kilka lat – niech więc będzie ona przemyślana, aby nie okazało się, że przez kilka lat śpimy na niewygodnym łóżku, czy wstydzimy się brzydkiego fotela. Na szczęście, obecnie na rynku jest tyle producentów mebli, które są nie tylko wygodne, ale również bardzo estetyczne, dlatego nie powinno być problemu z wyborem takich mebli, które spełnią wszystkie wymogi.