Dębowe meble są od wielu lat obecne w polskich domach. Teraz znów cieszą się one dużym powodzeniem. W jakich wnętrzach można je wykorzystać?

Meble dębowe do salonu – jakie wybrać?

Najczęściej z dębowymi meblami można spotkać się w salonach. Bardzo dobre wpasowują się we wnętrza klasyczne, ale warto też wskazać, że można dobrać je do aranżacji nowoczesnych, na przykład z nutą loft czy boho.

Popularne dębowe meble do salonu to przede wszystkim stoliki, stoły oraz regały i komody. W tym wariancie można również kupić efektowne witryny przeszklone, barki. Asortyment jest spory, a producenci zaskakują ciekawymi wzorami, które można dobrać do swojego pomysłu na wnętrze.

Obecnie bardzo popularne są dębowe meble nowoczesne, które wyróżniają się prostymi, minimalistycznymi formami. Dzięki temu mogą one również wpisać się we współczesne wnętrza, które są oszczędne w detalach.

Ciekawym wyborem będą również meble na nóżkach w stylu mid century, które teraz są bardzo popularne i wybiera je wiele osób. Ciekawe warianty tych mebli można też znaleźć w ofertach polskich producentów.

Dębowe meble do jadalni – stoły i krzesła

Kolejnym wnętrzem, w którym doskonale sprawdzą się meble dębowe, jest jadalnia, także wtedy, gdy jest ona połączona razem z salonem i aneksem kuchennym.

Producenci mebli dębowych oferują obecnie wiele modeli stołów oraz dopasowanych do nich krzeseł. Te z dębiny, czyli właśnie drewna dębowego uznawane są za najtrwalsze, ponieważ drewno to jest bardzo twarde i odporne na zarysowania. Wobec tego umeblowanie to będzie mogło posłużyć bez problemów na wiele lat, również wtedy, gdy będzie ono intensywnie użytkowane.

W sprzedaży można znaleźć między innymi prostokątne stoły dębowe, które również mają funkcję rozkładania, stoły okrągłe, także rozkładane do stołów owalnych. Do nich można dokupić krzesła wykonane z tego samego gatunku drewna, na przykład wygodne krzesła tapicerowane.

Jakie dębowe meble w sypialni będą najlepsze?

Kolejną przestrzenią, w której sprawdzą się meble dębowe, jest sypialnia. Tutaj do wyboru również jest wiele ciekawych mebli, na przykład jak meble dębowe rustykalne, klasyczne, nowoczesne, więc można łatwo stworzyć razem z nimi swoją wymarzoną sypialnię.

Do dyspozycji są meble jak ramy łóżek wykonane z dębu, komody dębowe, szafy wolnostojące ubraniowe, czyli pełna gama umeblowania, która sprawdzi się w sypialni.

Meble dębowe do kuchni – także na wymiar

Dębowe meble bardzo dobrze nadają się również do kuchni. W sprzedaży można znaleźć gotowe meble dębowe, ale również zlecić ich wykonanie na wymiar, dlatego mogą być one wtedy dopasowane specjalnie do pomieszczenia, w którym planuje się montaż.

Meble dębowe na wymiar sprawdzą się zarówno w dużych kuchniach, jak i w tych, gdzie przestrzeni do dyspozycji jest znacznie mniej. Producent będzie mógł wtedy przygotować odpowiedni projekt mebli, a potem wykonać go z wykorzystaniem materiału wskazanego przez klienta. Meble mogą być też uzupełnione o konkretne rodzaje akcesoriów meblowych oraz wyposażenie wewnętrzne, aby można było wygodnie z nich korzystać.

Wprawdzie takie umeblowanie będzie dość drogie, lecz warto wskazać, że ze względu na trwałość dębu może on posłużyć na wiele lat.

Dębowe meble do pokoju dziecka – na co warto się zdecydować?

Po meble dębowa warto również sięgnąć wtedy, gdy urządza się pokój dziecka. Producenci oferują wiele ciekawych mebli przeznaczonych właśnie do tych pomieszczeń, na przykład łóżeczka dziecięce, komody, regały czy stoliki.

Trwałe meble dębowe z pewnością sprawdzą się w pokoju dziecięcym znacznie lepiej niż te wykonane z tańszych płyt meblowych. Mogą być zatem bardzo dobrym zakupem na wiele lat.