Chcesz wybrać stylowy fotel do salonu? Wybierz mebel na drewnianych nóżkach! Fotele wykończone drewnem są obecnie bardzo popularne i chętnie wybierane do różnych aranżacji. Co warto kupić?

Fotel do salonu – jak wybrać najlepszy?

Dobry fotel do salon powinien wyróżniać się komfortem oraz stylowym wyglądem. Dzięki temu zapewni wygodną przestrzeń do wypoczynku i jednocześnie będzie podkreślał aranżację wnętrza.

W sklepach meblowych można znaleźć szeroką gamę foteli do salonu. Wśród nich prym wiodą modele na charakterystycznych nóżkach z drewna. W tym wariancie można kupić wiele ciekawych modeli, które charakteryzują się stylowym wyglądem i można dobrać je do rozmaitych aranżacji.

Fotele na drewnianych nóżkach – przegląd modeli

Do foteli na drewnianych nóżkach zalicza się wiele ciekawych modeli, które pasują do tradycyjnych i nowoczesnych przestrzeni. Wybraliśmy wśród nich te, które ciszą się obecnie bardzo dużym powodzeniem wśród kupujących.

1. Fotel uszak

Jednym z najczęściej wybieranych foteli na drewnianych nóżkach jest tradycyjny uszak. To rodzaj fotela, który ma wysokie oparcie wykończone po bokach charakterystycznymi „uszami”. Takie fotele świetnie sprawdzają się w różnych aranżacjach i zapewniają maksimum komfortu.

2. Fotel na wysokich nóżkach z niskim oparciem

Podczas gdy uszak jest fotelem umieszczonym na niskich nóżkach z drewna, w sklepach można znaleźć także modele na nóżkach wysokich, które mają niższe oparcie. Takie fotele do salonu świetnie nadają się do nowoczesnych aranżacji. Sprawdzą się także w jadalniach.

3. Fotele w stylu ludwikowskim

Drewniane nóżki to także charakterystyczny element stylu ludwikowskiego. Dekoracyjnie wykończone nogi meblowe z drewna powodują, że mebel nabiera pałacowego szyku. Takie fotele świetnie wyglądają we wnętrzach w stylu francuskim, glamour.

Gdzie kupić fotel na drewnianych nóżkach?

Fotele z drewnianymi nóżkami są obecnie oferowane przez wiele sklepów meblowych. Można zakupić je w sklepach online oraz w sklepach stacjonarnych znanych marek i mniej popularnych producentów.

Wielu producentów oferuje również możliwość zakupienia fotela wykonanego na zamówienie. Wtedy można wybrać styl fotela, tapicerkę oraz rodzaj nóżek, aby uzyskać mebel dopasowany indywidualnie do swojego gustu.

Z dostępnymi wariantami foteli na drewnianych nóżkach do salonu oraz do innych wnętrz można zapoznać się już teraz online, aby wybrać najlepszy model pasujący do gustu oraz do wystroju wnętrza.